Bugün ÇHC Komünist Partisi (ÇKP) ile CHP arasında çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirdik. Bu yıl ÇKP’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü, Türkiye-ÇHC diplomatik ilişkilerinin de 50. Yıldönümü.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Dış İlişkiler Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz ile İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı Zhu Rui ile çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirdi.


Çin Komünist Partisi’nin 100. Yılı ve Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti ile dostluğunun 50. Yılı sebebiyle gerçekleşen toplantı süresince iki parti arasındaki güvene dayanan ilişkiler ve ortak tarihsel geçmiş üzerinde duruldu.


Partiler arasındaki üst düzey temasların sürdürülmesine vurgu yapılan toplantıda, CHP’nin Çin Komünist Partisi ile en erken ilişki kuran parti olduğu vurgulandı.


CHP’nin, iki hafta sonra gerçekleşecek Çin Komünist Partisi’nin 100. Yılı kapsamında bir dayanışma mesajı göndereceği de toplantıda yer alan başlıklar arasındaydı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s