CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz başkanlığındaki CHP Heyeti, Filistin Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Trump ve Netanyahu’nun açıkladıkları “Ortadoğu Barış Planı”na karşı, Filistin halkına desteklerini sundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal, Mersin Milletvekili Alpay Antmen’84040233_469316117097015_961497316190060544_nden oluşan CHP Heyeti, Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Trump ve Netanyahu tarafından açıklanan “Ortadoğu Barış Planı”nı eleştirerek “CHP olarak Filistin’in hep yanında olduk, bundan sonra da hep yanında olacağız. Açıklanan plan, Filistin halkını hiçe sayan bir plandır. Bu planı kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, CHP Heyeti’ni “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Mustafa, “Trump ve Netanyahu uluslararası hukuk kurallarını çiğnemek istiyorlar. Barış Planı sadece Trump ve Netanyahu arasındaki bir anlaşmadır. CHP’nin yanımızdaki duruşunu takdir ediyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ve memnuniyetimizi sunuyorum. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP ailesine saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.